פורסם ב זה רק קוד, כלים לחיים קלים

Flask

קוד: dice_server
זמן קריאה: 2 דקות
import antigravity

התחלתי לאחרונה להתנדב ב-shecodes בתור מנטורית פייתון, ואני נהנית מכל רגע.

אחד הדברים שגיליתי כשהתחלתי להתנדב בארגון וישר הלהיבו אותי, הוא שחוץ מלהסתובב ולעזור, מנטוריות זוכות גם להעביר מצגות קצרות על כל מיני נושאים שקשורים לחומר הלימוד.

מהרגע הראשון ידעתי שאני רוצה להראות לחניכות בסניף משהו מגניב.

אני פייתוניסטית כבר שנים, והלב שלי נתון לשפה הזו, אבל אין מה לעשות, כשנתקלות בה לראשונה היא יכולה להיראות קצת יבשה. זו שפה ממוקדת בקאנד, והיא נפלאה לפתרון בעיות מורכבות, אבל היא פחות מותאמת ליצירת דברים יפים, צבעוניים וקופצניים.

הקטע עם דברים יפים וצבעוניים (וקופצניים) הוא שהם ממלאים אותך מוטיבציה. יש משהו ממכר באפשרות לכתוב קוד ולראות אותו הופך מול עיניך לאפליקציה או אתר אינטרנט, אז ממש רציתי להראות לשיקודריות (נשים ב-shecode, יש מילה יותר טובה לזה? תכתבו לי בתגובות!) כמה שימושים וויזואלים יפים לפייתון.

האתגר הבא, היה לבחור מה אני רוצה להראות להן.
הייתי צריכה לבחור במשהו פשוט מאוד, שיהיה בתחום היכולת של מישהי שנפגשה לראשונה עם פייתון לפני חודש, ומשהו עם המון כוח, שיוכל בעזרת מספר חד-ספרתי של שורות קוד ליצור משהו שימושי.

תחת כל התנאים הללו בחרתי בחבילת Flask.

Flask היא פלטפורמת ווב שמאפשרת להרים שרתים בלחיצת כפתור, המון חברות ענקיות משתמשות בה, והיא יופי של דרך לאפשר למתכנתת בקאנד להרים בקלות שרת שיוכל להציג לעולם את כל הלוגיקה הגאונית שהיא בנתה, בלי להשתמש בממשק שחור-ירוק-לבן ומשעמם.

כדי להדגים לשיקודריות אפליקציה פשוטה שאפשר לכתוב בעזרת Flask (וגם כדי שיהיה להן מאיפה לעשות copy-paste לקוד, כי ככה לומדים) כתבתי שרת פשוט שמטיל קוביה ומחזיר את התוצאה שלה, בטקסט או בתמונה.

הקוד של השרת נמצא בגיט שלי – https://github.com/mgershovitz/sample_projects/tree/master/dice_server

כל מי שרוצה להשתמש ב-Flask (ואני ממליצה) יכולה להתחיל מהדוקומנטציה המצוינת באתר שלהם – https://palletsprojects.com/p/flask/


למי שתהתה לגבי התמונה – זה קומיקס של xkcd שמדגים למה פייתון היא שפה מדהימה כל כך. אני נתקלתי בקומיקס הזה בשיעור פייתון הראשון שלי באוניברסיטה ומיד ידעתי שזו השפה בשבילי. הקומיקס המלא – https://xkcd.com/353/

3 תגובות בנושא “Flask

  1. יצא לך לעבוד עם django?
    אני לא יודע מה אני הייתי רוצה יותר, להתנדב בשי קודס או ללכת כתלמיד 😦

    1. כן, עבדתי בעיקר עם Django בעבודה שלי, אבל כל פעם שהייתי בהקאת’ון או עבדתי על פרויקט אישי השתמשתי ב-Flask

השאר תגובה