פורסם ב כלים לחיים קלים

תנו לאלפרד לענות במקומכן

זמן קריאה: 5 דקות

היי לכולן!
בפוסט של היום אני אספר קצת על אלפרד. אלפרד היא אחת מאפליקציות המאק האהובות עליי, שהיא כל כולה גן עדן לקיצורי דרך וטריקים מהירים שמקלים מאוד על עבודה יומיומית. הזכרתי אותו ממש בקטנה בעבר, אבל הגעתי למסקנה שהגיע הזמן והוא ראוי לפוסט משלו.

אז איך אלפרד יכול לעזור?

כדי לספר לכן על אלפרד, אני רוצה להדגים את אחד מקיצורי הדרך הנחמדים שהכנסתי לי לשימוש לאחרונה. המטרה שלי במקרה הזה הייתה לקצר לי את תהליך המענה למגייסות.
כמו הרבה מכן1, בשנים האחרונות אני מוצפת יחסית בפניות ממגייסות בלינקדין ובמייל.

אני לא רוצה להיכנס כרגע לדיון של האם התופעה הזו טובה או רעה, בואו נסכים פשוט שהיא קיימת. לענות לכל כך הרבה פניות באופן ידני דורש הרבה עבודה, אבל גם לעשות העתק-הדבק לוקח זמן. צריך לחפש תגובת עבר מתאימה, להעתיק אותה, לשנות את שם המגייסת ולשלוח. באופן אישי זה תהליך שמרגיש לי ארוך ומעצבן, ולמרות שמדובר בכמה דקות לכל היותר אין לי כוח לעשות את זה יותר מפעם בחודש.

לפני כמה ימים עלה בדעתי הרעיון להשתמש באלפרד כדי לקצר את התהליך הזה. לאלפרד יש פיצ׳ר שנקרא snippets שמאפשר לך לשמור קטעי טקסט ולהדביק אותם למסך בלחיצת כפתור. כלומר – כבר הייתי בחצי הדרך לפתרון, הדבר היחיד שהיה חסר הוא שאני לא אצטרך לשנות ידנית את שם המגייסת.

פה נכנסים למשחק ה-Workflows. אחד הדברים הכי מגניבים שאלפרד מאפשר הוא ליצור לעצמכן workflows, או להוריד ולהשתמש בכל התוכניות השימושיות שמשתמשות אחרות יצרו. ה-Workflows הן תוכניות קטנות שיכולות להריץ על המחשב שלכן כל פעולה ופקודה שאתן יכולות להריץ באופן ידני. כמו כל תוכנית טובה, workflows יודעות לקבל משתנים ולפעול לפיהם, מה שמאוד מגדיל את חופש הפעולה שלכן.

מה שרציתי ליצור היה תוכנית מאוד פשוטה שעושה שני דברים – 

 1. מקבלת ממני שם של מגייסת.
 2. מדביקה לחלון שפתוח כרגע טקסט כתוב מראש עם שם המגייסת במקום הנכון.

איך ניגשות לכתוב Workflow?

חפרתי קצת בדוגמאות של alfred וב-stack overflow, ומהר מאוד הבנתי בדיוק איך לעשות את מה שאני רוצה.
הנה התוצאה הסופית – 

בתמונה אפשר לראות את ממשק יצירת ה-workflows של אלפרד. זהו ממשק פשוט שבו גוררים למסך פעולות ומחברים ביניהן לפי הסדר.
ב-workflow שלי אפשר לראות שני תהליכים מקבילים וכמעט זהים המורכבים משלוש פעולות. הסיבה שעשיתי שני תהליכים שונים היא כדי שתהיה לי אפשרות להגיב בעברית או באנגלית בהתאם לפנייה.

 • הפעולה הראשונה (משמאל לימין) היא הטריגר – מה שמפעיל את אלפרד. במקרה הזה הטריגר שלי הוא הקלדת hi// באנגלית או //היי בעברית. הצירוף הזה יפתח את אלפרד עם הפעולה הבאה בתור.
  ככה נראית הקונפיגורציה של הטריגר –
 • הפעולה השניה היא הפעולה שמקבלת ארגומנטים מהמשתמש. במקרה שלי, אני מקבלת ארגומנט יחיד – שם המגייסת.
  ככה נראית הקונפיגורציה שלה – 
 • הפעולה השלישית היא פעולת הדבקת טקסט שמכילה בתוכה את הטקסט המנומס שלי.
  זו הקונפיגורציה של טקסטים מוכנים מראש. {query} מתייחס לשם המשתנה שקיבלתי מהפעולה הקודמת – במקרה הזה שם המגייסת – והוא הופך לחלק מהטקסט –

זהו. קיפגתי לי שתי פקודות חדשות שמופעלות בהקלדת //היי או hi//, מקבלות שם, ומדביקות טקסט שהכנתי מראש לחלון הצ׳ט או המייל שאני נמצאת בו. 
זה טריק נחמד שחוסך כמות קטנה יחסית של זמן, אבל כמות גדולה של תסכול (לדעתי האישית) ועושה את כל התהליך לידידותי יותר.

מי שרוצה גם להשתמש ב-workflow שלי יכולה להוריד אותו מכאן. אפשר לייבא אותו ידנית לתוך אלפרד, ואז לקנפג לעצמכן טריגרים חדשים לפקודה, ולשנות את הטקסט.


הדוגמא הזו היא רק אחת מכמה דרכים שבהן אני משתמשת באלפרד לקצר תהליכים יומיומיים שאני עושה במחשב. אני משתמשת בו כבר שנים והוא ללא ספק אחת התוכנות האהובות עליי.

כדי להשתמש בפיצ׳רים שדיברתי עליהם, כמו snippets ו-workflow, צריך לקנות את הגרסא המלאה של אלפרד כיוון הן לא מופיעות בגרסה החינמית. זה לא כל כך יקר, ולדעתי שווה את ההשקעה, אבל ברור שזה אישי. 
אני אשתדל בעתיד לכתוב עוד פוסטים על דברים כיפיים שאפשר לעשות עם Workflows.

סופ״ש נעים, וחג שמח למי שחוגגת!


 1. ג׳וניוריות, אני בטוחה שאתן פחות חוות את זה כרגע, אבל תוך שנה-שנתיים אתן תהיו שם איתנו.

3 תגובות בנושא “תנו לאלפרד לענות במקומכן

 1. בין השורות נשמע שאת עונה לא לכל הפניות. לא מנומס, אבל עדיין לא.
  ראיתי פוסט שטוען שכדאי להפוך את זה לכרטיס הגרלה. אולי בטעות יש למגייסת הזו איזו הזדמנות מאוד נדירה שהנסיון הספציפי שלך מתאים לה כמו מפתח למנעול, והחברה המגייסת מוכנה לשלם מעל למקובל?

  אחרי הפוסט הזה ניסחתי תשובה מנומסת ומפורטת של מה יכול להזיז אותי מהמקום שלי, איזה נסיון יחודי יש לי שאולי יגרום למישהו להציע סכום כה מופרך ובקשה מנומסת להמשיך בהתכתבות רק אם ממש רלוונטי. ואותה אני מעתיק לכל פונה. בלי שם פרטי, לא הגעתי לרמה שלך עדיין.

  בינתיים לא זכיתי כך בלוטו. אבל ראשית יותר נחמד לי לענות בחיוב, נותן תחושה טובה. ושנית כל מי עניתי לה ככה הפסיקה לנג׳ס עם הצעות גנריות.

השאר תגובה