פורסם ב כלים לחיים קלים, לא רק למתכנתות

חוויות מכנס Node .TLV

זמן קריאה: 6 דקות

לפני שבועיים, ביום חורף קיצי, קצת אחרי שנגמרו הבחירות הבחירות וקצת לפני שהקורונה נכנסה בסערה לחיינו, ארזתי את עצמי ואת המחשב שלי (כי הייתי בתורנות) ויצאתי לכנס Node .TLV.
גילוי נאות – הגעתי לכנס כמוזמנת של החברה המארגנת, EventHandler.

אז מה היה לי שם?

גיל תייר בהרצאה על Es Modules

אני ממש אוהבת את ההרצאות של גיל, כי הן תמיד סוחפות ומלאות בהומור ורפרנסים גיקיים שגורמים לי להרגיש בבית.
אני וגיל הכרנו לפני כמה חודשים, כששנינו השתתפנו בסדנת הכנה לראיונות קידוד לנשים ומאז אני תמיד שמחה להיפגש איתו ולשמוע אותו מרצה. ההרצאה הזו בהחלט הייתה מוקד משיכה מבחינתי, וגיל לא איכזב.
בהרצאה גיל דיבר על הגעתם המרגשת של ES modules הידועים במיוחד בזכות ה-import וה-export שהם מאפשרים ל-NodeJS. זו הייתה הרצאה מאוד מגניבה, והיא בהחלט גרמה לי לרצות לעבוד ולהתנסות עם  ES modules בעצמי.

ג’נגה

בזמן ארוחת צהריים הסתובבתי לי בכנס ונתקלתי בחבורה ששיחקה ג’נגה, המשחק היה מותח מאוד בשלביו הראשונים, ואפילו תיעדתי את רגעי האושר של מתכנתת שהצליחה להוציא לבנה מהמגדל.
מה שכן, ככל שמשחק התקדם והמגדל סירב ליפול התחלתי לחשוד שהלבנים מודבקות לשולחן או משהו. אשמח אם השחקנים יוכלו לעדכן אותי, כי אני סקרנית לדעת אם המגדל התמוטט בסוף או לא 🙂

בתמונה: נטע קדם מוציאה קוביית ג’נגה.
רמת המתח: העלאה לפרודקשן בחמישי בערב

נפל או לא נפל?

שני רדזיבסקי בהרצאה על Async-Hooks

ההרצאה שהכי נהניתי ממנה בכנס היא ללא ספק ההרצאה של שני רדזיבסקי על Async-Hooks.

בהרצאה שני עשתה את מה שאני בגדול מנסה לעשות פה בבלוג – לקחת נושא שנראה מורכב ומאיים, ולהגיש אותו בצורה ברורה ומעניינת שמושכת אותך לקרוא עוד על הנושא אחרי ההרצאה.

אני חושבת ששני הדגימה היטב עד כמה ההגשה של הרצאה חשובה לא פחות מהתוכן שלה – היא הייתה נגישה מאוד, הפעילה את הקהל, לא נכנסה לעומקם של פרטים מיותרים, ואפילו שיתפה אותנו בלחץ שלה, בצורה שחשבתי שהיא גאונית.

במהלך ההרצאה שני הדגימה כמה קטעי קוד מתוך החבילה הפתוחה שהם בנו ב-Monday ומיועדת ליצירת persistent request-level execution context, או כמו ששני קוראת לו, tenacious-c.

לא, לא tenacious D

יש פה הסבר ממש מצחיק על כך שהחבילה שהם בנו היא כל כך persistent שזה הופך את ה-execution context ל-tenacious (שני מספרת את זה טוב יותר, כמובן). זה סופר הצחיק אותי ואני ממש מקווה שהשם tenacious-c יתפוס מעכשיו.

פנדות

לחברה הנהדרת שאני עובדת בה, BigPanda, היה דוכן בכנס.

לשמחתי יצא לי לבלות הרבה זמן בדוכן עם כולם, לחלק את הטי-שירטים שלנו לאנשים, לחלק את הסטיקרים המהממים שלי, ולעשות קצת בונדינג, שזה ממש כיף.

בתור מישהי שנוטה להיות מאוד שקועה במה שאני עושה בזמן שאני במשרד, הרבה פעמים אני שוכחת להקדיש זמן לקשקושים עם חבריי לעבודה, וזה נחמד לגלות אותם מחדש בכנסים.

בינתיים, החוויה שלי מדוכנים של החברה בכנסים היא סופר מגבשת – כולם תמיד מסיימים את היום רצוצים אך מרוצים. גם בדוכנים האחרים כולם תמיד נראים כמו חברים ממש טובים!
יכול להיות שאם חברות ההיי טק באמת רוצות שנתגבש הן צריכות להפסיק לעשות Happy hour שבהן מגישים לעובדים משקאות, ולהחליף אותן ב-Happy hour שבהן העובדים הם הברמנים?!

צוות ביג פנדה בדוכן שלנו בכנס Node .TLV
פנדות בטבע

לירן טל בהרצאה על NodeJS security fails

לירן העביר הרצאה מעניינת מלאה במור”קים מפחידים על כשלי אבטחה, ופגיעויות מסוכנות שמצאו את דרכן לחבילות NodeJS תמימות למראה.

הוא עשה את כל זה בזמן שהוא חבש כובע יודה על הראש, ואני לא יודעת למה כי נכנסתי בכמה דקות איחור, אבל למיטב הבנתי אין קוד זדוני מסוכן במלחמת הכוכבים, וזה בסדר להתקין אותה.

בין השאר, לירן דיבר גם על אחת מפרצות האבטחה המפורסמות והחמורות שהתרחשו לאחרונה ב-Npm – המקרה של חבילת Event Stream. זה הזכיר לי שלאחרונה שמעתי פרק פודקאסט מצוין של The change log בנושא, אתן יכולות לשמוע אותו פה.

חולצת כנס במידה שלי

זה עלול להישמע קצת זניח למי שלא מכירה את החוויה, אבל בשבילי זה היה ממש משמעותי. 
בתור מישהי שאף פעם אין חולצות נשים במידה שלה ותמיד נאלצת להתפשר על חולצות גברים, ממש התרגשתי לקבל חולצת כנסים במידה שלי! 
כל הכבוד ל-EventHandler על תשומת הלב לנושא, ואני ממש מפצירה בכל חברות ההייטק ומארגני הכנסים – אנא, הדפיסו טי-שירטים בשלל מידות, לכולנו מגיע להרגיש שייכים.

קוראים וקוראות

פגשתי בכנס הרבה קוראים וקוראות של הבלוג ואנשים שהיו בהרצאות שהעברתי לאחרונה. זו חוויה חדשה ונהדרת בשבילי.
אחד מהקוראים שדיבר איתי אמר שהבלוג ממש עזר לו ועודד אותו בחיפוש העבודה שלו, וזה היה מאוד משמעותי בשבילי לשמוע את זה. אני עובדת קשה על הבלוג ועל להמשיך לכתוב ולעדכן כל הזמן.
לשמוע מאנשים שהמאמץ הזה מייצר ערך נותן לי את האנרגיות להמשיך וליצור. אז תודה לכל מי שבא להגיד לי שהוא קורא ונהנה ונתרם.

לסיכום

אני רוצה להודות ל-Event Handler שהזמינו אותי לכנס ולכל המרצים והמרצות הנהדרים והנהדרות על ההשקעה והמאמץ כי אני יודעת עד כמה זה קשה.

אני מקווה שכל ההרצאות מהכנס יעלו בקרוב, כך שתוכלו לראות אותן ביוטיוב (אני אקשר לפה ואעדכן כשזה יקרה, כמובן), ושבינתיים אתן כבר עובדות על הרצאות משלכן!

השאר תגובה